fbpx

Blog

Co bych měl/a cvičit, když chci zhubnout?

Pokládali jste si už někdy takovou otázku? Pravděpodobně ano, je totiž dost možné, že právě proto jste si otevřeli tento článek. Já jsem si tuto otázku pokládala před pár lety ještě velmi často.

„Asi bych měla cvičit kardio abych zhubla, co? A co posilování? Někde jsem si přečetla, že posilováním se zrychluje metabolismus. A má vůbec cenu cvičit jen 30 minut, když začnu spalovat až potom? A co vysoce intenzivní trénink, který trvá třeba jen 40 minut, ten fakt funguje? Asi bych měla začít běhat, co? Tak čím teda vlastně zhubnu? No nic… jdu si udělat pár sklapovaček, ať mám pěkné bříško.“
 
Tak asi nějak takhle probíhal rozhovor v mé hlavě před pár lety. Možná se v něm poznáváte, a nebo vám spíš připadám jako úplný blázen. Ať si vyberete jakoukoli z nabízených variant, divit se vám určitě nebudu.
 
Ještě donedávna jsem totiž chodila a hledala pro sebe to pravé ořechové, které ne a ne najít. Je možné, že jste už taky zkusili všechna možná cvičení, které vám někdo nakukal. Taková cvičení, které jsou na hubnutí přece úplně nejvíc nejlepší! Ale vám se tak moc nejlepší vlastně nezdály, protože jste vůbec nic nezhubli? Už jste za svůj život udělali tolik sklapovaček, že se to ani spočítat nedá, ale pod tím nánosem břišního tuku ty kostičky furt ne a ne vylézt? Možná byste raději cvičili nějaká pomalejší cvičení, pilates nebo jógu, ale říkáte si, že to vám tu vysněnou postavu přece nepřinese?
 
 „Prozradím vám jedno velké tajemství!“
 
Viděli jste někdy tlustou jogínku či jogína? Já teda ne! Což neznamená, že neexistují. Naopak věřím tomu, že určitě ano! Protože výjimky potvrzují pravidla. A proč myslíte, že tomu tak je? Myslíte, že dělají takové cvičení, i když je nebaví a dělají ho jenom proto, aby měli krásnou postavu? Možná.. ale většinou to dělají pravděpodobně proto, že se u toho prostě cítí dobře. Umí totiž naslouchat svému vnitřnímu já, které jim říká, že tohle cvičení je pro jejich tělo i ducha to pravé.
 
Umíte také naslouchat svému tělu? Nejen u cvičení, ale i u stravování je to jedna z nejdůležitějších věcí, kterou bychom měli dělat téměř neustále. Poslouchejte sami sebe a zkuste se teď zamyslet nad tím, jaký pohyb vám dělá skutečně dobře.
 
Řeknu vám totiž jednu důležitou zprávu. Je dost možné, že i když budete strašně moc cvičit, běhat, chodit do fitka a uděláte milion sklapovaček, tak nezhubnete. A je taky dost možné, že se u toho budete cítit dost nanic. A víte proč? Protože to pro vaše tělo nebude prostě to pravé ořechové. Pokud budete dělat cvičení, které vás stresuje a nebaví, bude vaše tělo hubnout? Je právě dost možné, že tomu bude přesně naopak. Pokud totiž vystavujeme naše tělo časté stresové reakci stane se přesně to, co zrovna nechceme, naše tělo si začne ukládat tukové zásoby.
 
 „Naslouchejte svému vnitřnímu já! Najděte si to, co vás baví.“
 
Pohyb je úžasná věc a je bezesporu jednou z nejdůležitějších věcí pro naše tělo. Pohyb nám slouží k tomu, abychom byli zdraví a cítili se dobře. Jsem tedy všemi deseti pro, hýbejte se, běhejte, cvičte a hlavně se u toho bavte! Najděte si něco, co dělá vašemu tělu i duši dobře. Máte dobrý pocit z toho, když si jdete ven zaběhat? Paráda, tak šup do toho! Cítíte se spokojeně po hodině pilates, protože víte, že vám tato hodina přináší zdravý pohyb, posílení a relax v jednom? No tak super! Chodíte rádi tančit, do posilovny, plavat nebo na jógu? Tak to prostě dělejte!
 
Je však dost dobře možné, že vás z vyjmenovaných věcí a ani ze cvičení, které jste doposud potkali nic neoslovilo, nevadí. Hledejte, zkoušejte, zkoumejte své tělo a jeho možnosti. Najděte si něco, co vás bude bavit. Co vás bude bavit tak strašně moc, že si bez toho nebudete umět představit svůj i tak dost nabitý týden.
 
 „A tak co bude vlastně s tím hubnutím?“
 
Je možné, že až najdete ten správný pohyb, který je pravý zrovna pro vás, začnete nevědomky hubnout. Když najdete něco, co vás pohltí a bude vás to bavit, krásné tělo se stane už jen takovou třešničkou na dortu.
 
Na závěr bych vám však chtěla ještě zdůraznit, že jednou z nejdůležitějších věcí pro krásné tělo je nejen cvičení, ale také jídlo. Pokud je jídlo jednou z dalších věcí, ve kterém tápete, přečtěte si náš e-book na téma ,,Jak se vyznat v dietních radách“. Možná právě díky němu si najdete svoji cestu, přestanete poslouchat všechny kolem a začnete poslouchat zejména sami sebe.
Verča
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments