fbpx

Blog

Vzduch, voda, jídlo a…? [podcast]

Určitě patříte mezi ty, kteří se ve škole učili o tom, že tyto komodity (vzduch, voda, jídlo) jsou pro jakéhokoliv člověka zcela zásadní a při jejich nedostatku nastane smrt.

U vzduchu je to pouze pár minut, u vody je to pár dní, bez jídla vydržíte i několik desítek dnů. O té poslední a životně důležité věci vám ve škole na 99,9% neřekli. Už jen z toho důvodu, že právě školský systém ji nabourává obrovským způsobem, což by bylo trochu protichůdné učit o ní děti v místě, které ji právě nejvíce nabourává. Bylo by to stejné jako učit nauku o životním prostředí v letadle.

Jaká důležitá věc to je? Zkuste si tipnout. Možná vám napoví, že v ní člověk stráví, nebo by měl strávit, zhruba ⅓ života. Což pro průměrného Čecha znamená cca 26 let! Tou neméně důležitou komoditou, jako výše zmíněné, kterou příroda naložila všem tvorům na planetě je spánek.

A jak spánek souvisí s fitness, konkrétně s cvičením a hubnutím? Zřejmě více, než víte a myslíte si. Představím vám tak zcela jednoduchou techniku, které vám pomůže ke shození přebytečných kil a zvýšení výkonu při cvičení.

Teď se ale pojďme podívat na to, jak a co vše spánek ovlivňuje a proč v něm máme strávit třetinu života.


 

Chcete se dozvědět více?

Tento pocast najdete v kategorii Výuková a bonusová videa, která je součástí placené sekce, a  pro jeho poslech musíte mít aktivní jedno z předplatných:

PODCAST NALEZNETE ZDE

Mišák

 

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments